Elhunyt Buzánszky Jenő, az Aranycsapat jobbhátvédje

2015. január 11-én, 90. életévében, hosszan tartó betegség után elhunyt Buzánszky Jenő, az Aranycsapat egykori 49-szeres válogatott játékosa, a Nemzet Sportolója. Az Aranycsapat klasszikus tizenegyének tagjai közül utolsóként távozott az élők sorából. Tagja volt az 1952-ben, Helsinkiben olimpiai bajnokságot nyert együttesnek, pályára lépett az ‚évszázad mérkőzésén” a londoni Wembley-stadionban, majd az 1954-es svájci világbajnokságon minden mérkőzésen szerepelt az ezüstérmet szerzett válogatottban. Aktív pályafutását követően edzőként, sportvezetőként segítette a magyar labdarúgást. Amíg csak egészsége engedte, szinte minden meghívásnak, felkérésnek eleget tett.
Buzánszky Jenő december 12-én került az esztergomi kórházba, ahol aznap meg is operálták, majd öt nap múlva újabb műtétre került sor. A legendás sportember később az intenzív osztályról a belgyógyászatra került át, itt érte vasárnap este a halál.
Halálával pótolhatatlan veszteség érte a magyar és a nemzetközi labdarúgást. Egy korábbi interjúban nyilatkozta: „Büszke vagyok rá, hogy a világ legjobb csapatában futballozhattam, amelyre azóta is mindenki emlékszik.”
Nyugodjon békében, Isten vele, Jenő bácsi!

Honlapunkon 88. születésnapján emlékeztünk Buzánszky Jenőre. A cikk itt olvasható.

Ma 2017. október 22., vasárnap, Előd napja van. Holnap Gyöngyi napja lesz.