Felvidéki focidöntők dunaszerdahelyi fölénnyel

A Kárpátia Sport Polgári Társulás és a Felvidék.ma, az első szlovákiai magyar hírportál  szervezésével kerültek megrendezésre a magyar tannyelvű középiskolák részére a XI. Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság nagypályás labdarúgótornái Felvidéken. A középiskolások Diósförgepatonyban, míg az alapiskolások Negyeden mérték össze tudásukat, hogy eldöntsék, mely iskolák csapatai vehetnek részt a június végi magyarországi elődöntőkben. Mindkét helyszínen kitűnő feltételeket bíztosítottak a rendező házigazdák a mérkőzések megrendezéséhez.

Középiskolások labdarúgó tornája

A Himnusz elhangzása után Kű Lajos, az Aranycsapat Alapítvány elnöke köszöntötte a diákokat. Beszédében rámutatott a Himnusz fontosságára, mely lélekben egybetartja a világ magyarságát. Ezután Gállfy Szilárd mérnök, Diósförgepatony polgármestere üdvözöte a vendégeket, majd megnyitotta a versenyt. Tompa Veronika református lelkész méltatta a verseny jelentőségét és áldását adta az eseményre. A versenyre négy magyar tannyelvű középiskola nevezte csapatát. Köszönet a falu vezetőségének, a polgármesternek Gállfy Szilárdnak és az alpolgármesternek Koczó Vincének, valamint Hegedűs László tanárnak, hogy biztosították a verseny színvonalas lebonyolítását.

A torna résztvevői:

1. Selye János Gimnázium Komárom
    csapatvezető: PaedDr. Gyurenka István
2. Magán Szakközépiskola Nagymegyer
    csapatvezető: Puha Imre
3. Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely
    csapatvezető: Mgr. Hegedűs László
4. Sportgimnázium Dunaszerdahely
    csapatvezető: Mgr. Hegedűs László
A verseny játékvezetői:
   Tóth László mérnök
   Pint Tibor mérnök
   Pintér László

Eredmények:

Selye János Gimnázium Komárom – Sportgimnázium Dunaszerdahely 0-1
Magán Szakközépiskola Nagymegyer – Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely 0-2
Selye János Gimnázium Komárom – Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely 1-0
Magán Szakközépiskola Nagymegyer – Sportgimnázium Dunaszerdahely 0-5
Selye János Gimnázium Komárom – Magán Szakközépiskola Nagymegyer 2-1
Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely – Sportgimnázium Dunaszerdahely 0-1

Végeredmény:

1. Sportgimnázium Dunaszerdahely 9 pont
2. Selye János Gimnázium Komárom 6 pont
3. Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely 3 pont
Magán Szakközépiskola Nagymegyer 0 pont

Legjobb góllövő Juhos Nikolasz  Sportgimnázium Dunaszerdahely, 3 gól
Legjobb kapus Dovalovszky Dominik  Vidékfejlesztési Szakközépiskola Dunaszerdahely

Sportgimnázium Dunaszerdahely

Alapiskolások labdarúgó tornája

A magyarországi  Aranycsapat Alapítványt Kű Lajos volt válogatott labdarúgó, az alapítvány elnöke, és Krausz József képviselte. A megjelent vendégeket a falu polgármestere Jancsó István mérnök és a Pongrácz Ágoston Alapiskola igazgatónője Krommel Gabriella nagy szeretettel fogadta. A verseny levezetését Fördös Gyula, a helyi alapiskola tanítója biztosította. A Himnusz eléneklése után, Kű Lajos ünnepi beszédében rámutatott a verseny jelentőségére. Sporttal kultúráva,l hittel és szeretettel összefogni a történelmi Magyarország fiatalságát. Kiemelte, minden évben nagyon nagy jelentősége van ilyen rendezvényeknek a Kárpát-medencében. Beszéde után az egyház képviselői, Velencei Tamás atya és Nagy Zsolt református lelkész sportszerű versenyzésre bíztatták a fiatal sportolókat és áldásukat adták a versenyre. A sorsolás után Kovács Sándor játékvezető vezetésével megkezdődhettek a küzdelmek.

A torna résztvevői:

1. Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed
2. Vámbáry Ármin Alapiskola Dunaszerdahely
3. Osztényi Leander Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Sókszelőce
4. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Tallós

Eredmények:

Elődöntők:
Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed – Vámbéry Ármin Alapiskola Dunaszerdahely 0-2
Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Tallós – Osztényi Leander Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Sókszelőce 1-1
büntetőkkel: 4-3
3. helyért:
Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed – Osztényi Leander Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Sókszelőce  6-1
Döntő:
Vámbéry Ármin Alapiskola Dunaszerdahely – Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Tallós 2-0

Végeredmény:

1. Vámbéry Ármin Alapiskola Dunaszerdahely
2. Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Tallós
3. Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed
4. Osztényi Leander Magyar Tanítási Nyelvű Alapiskola és Óvoda Sókszelőce

Vámbéry Ármin Alapiskola Dunaszerdahely

Az első helyezett csapatok jutottak tovább a magyarországi döntőbe.

Pallag György

A döntők képgalériája itt megtekinthető.

Ma 2018. december 15., szombat, Valér napja van. Holnap Etelka és Aletta napja lesz.