Amerikát is meghódító diákbajnokság

toronto.jpg Változik a Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság neve. Idén, a megalapítástól eltelt tízedik esztendőre a Kárpát-medencei jelző a múlté lesz, marad az Összmagyar, mert Kű Lajos találmányának híre Amerikába is eljutott. Pontosabban maga a főszervező, az egykori válogatott labdarúgó vitte el oda és mesélt róla Torontó, Ottawa, Montreal és New York magyarságának.

Hogy milyen eredménnyel, az abból is kitűnik, a november 22-24 között Pécsen rendezendő idei találkozó és versenysorozatba már az óceánon túlról is bekapcsolódnak honfitársaink. Mivel komplett labdarúgó- és kézilabdakereteket mozgatni iszonyatos költség, elsősorban egyéni indulók jöhetnek szóba, két kanadai illetőségű asztaliteniszező és egy sakkozó már biztosra jelezte részvételét, New Yorkból pedig azt üzenték, egész kis csapattal jönnek.
montreal.jpg
Kű Lajos elmondta, elsősorban a helyi cserkészszervezetekre és egyházi iskolákra építhet, ami nem is meglepetés. Annál inkább az volt, amikor egy indián rezervátumban találkozott egy barátságos irokézzel, aki megtudta, hogy Magyarországról érkezett, mire "Puszkasz" vagy "Kocisz" helyett kibökte, "Peter Leko", majd térült-fordult, és megjelent egy sakk könyvvel, Portisch Lajos felirattal. Az irokézek bevonása azonban egyelőre nincs napirenden.

B.A.

Ma 2018. augusztus 20., hétfő, István napja van. Holnap Sámuel és Hajna napja lesz.