Mi Együtt
Magyar Kanadai Kereskedelmi Kamara

Honlap
Diáklabdarúgó döntők Révkomáromban

A Komáromi Napok keretén belül 2013. április 26-án a Kárpátiasport polgári társulás, az Egy Jobb Komáromért polgári kezdeményezéssel és a Felvidék.ma, az első szlovákiai magyar hírportállal együtt immár 10. alkalommal rendezte meg a Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság felvidéki focitornáját a Révkomáromi Football Club stadionjában. A vendégek között üdvözölhettük Kű Lajos volt válogatott labdarúgót, az Aranycsapat Alapítvány elnökét, Jónyer István sokszoros világ-és Európa-bajnok asztaliteniszezőt, dr. Erdélyi Pál vágfarkasdi református lelkészt és dr. Héder Ágnest, a Selye János Egyetem könyvtárigazgatóját.

A Himnusz elhangzása után Kű Lajos megtartotta ünnepi beszédét, melyben rámutatott a verseny jelentőségére, melyre már 10. alkalommal kerül sor. Dr. Erdélyi Pál áldását adta a versenyre és kérte a játékosokat a sportszerű játékra. A verseny játékvezetői Kétyi József, , Kovačic Gábor és Erdélyi Pál voltak, segítőjük pedig Milkovics István aki a jegyzőkönyveket írta. Ezek után megtörtént a sorsolás és kezdődhetett a focitorna.

Száraz Béla, Jónyer István, Kű Lajos, Knirs Imre, Erdélyi Pál, Héder Ágnes, Pallag György

Az alap- és középiskolások négyes döntőben szerepeltek, a sorsolás után párok alakultak ki, akik harcoltak a döntőbe jutásért. A mérkőzések párhuzamosan két pályán folytak. Játékidő  2x20 perc volt. Döntetlen esetén tizenegyes párbaj döntött.

2013.április 15. Baka
MT Alapiskola /Baka/ - Szabó Gyula Alapiskola /Dunaszerdahely/     3-8 (1-4)
Góllövők: Hegedűs Balázs, Matus Balázs (2) ill. Almásy László (4), Domonkos Kristóf (2), Slíž Dominik, Bíró Viktor
Továbbjutott: Szabó Gyula Alapiskola /Dunaszerdahely/

2013.április 19. Ipolyszakállos
MT Alapiskola és Óvoda /Ipolyszakállos/ - Juhász Gyula Alapiskola /Léva/        0-1 (0-1)
Góllövő: Lakatos Tamás
Továbbjutott: Juhász Gyula Alapiskola /Léva/

Komáromi négyes döntő Alapiskola

Szabó Gyula Alapiskola /Dunaszerdahely/ - Kossányi József Alapiskola és Óvoda/Szentpéter/  8-0 (4-0)

Góllövők: Viola Gergely, Szolgay Attila (2, ), Almásy László (2), Magyarics Tamás, Domonkos Kristóf, Magyar Attila Máté

Pongrácz Ágoston Alapiskola/Negyed/ - Juhász Gyula Alapiskola /Léva/           2-1 (1-0)
Góllövők: Kürthy Gyula, Sárközi Christofer ill. Lakatos Tamás

3. helyért
Kossányi József Alapiskola és Óvoda /Szentpéter/ - Juhász Gyula Alapiskola /Léva/ 1-1 (0-1)

Döntő
Szabó Gyula Alapiskola /Dunaszerdahely/ - Pongrácz Ágoston Alapiskola /Negyed/ 4-1 (2-0)
Góllövők: Slíž Dominik, Almásy László (2), Viola Gergely ill. Bíró Viktor (öngól)

Végeredmény:

1. Szabó Gyula Alapiskola Dunaszerdahely
2. Pongrácz Ágoston Alapiskola Negyed
3. Kossányi József Alapiskola és Óvoda Szentpéter
4. Juhász Gyula Alapiskola Léva

A döntőbe jutott 2 csapat részt vesz a magyarországi nagydöntőben.

Szabó Gyula Alapiskola - Dunaszerdahely

Komáromi négyes döntő Középiskola

Jedlik Ányos szakközépiskola /Érsekújvár/ - Magán szakközépiskola /Hidaskürt/       2-0 (1-0)
Góllövők: Gulyás Gergő, Kling Matus
Építőipari szakközépiskola /Ógyalla/ - Selye János Gimnázium /Révkomárom/    2-2 (0-1)

3. helyért

Magán szakközépiskola /Hidaskürt/ - Selye János Gimnázium /Révkomárom/                 1-0 Góllövők: Lelovics Tibor

Döntő

Építőipari szakközépiskola /Ógyalla/ - Jedlik Ányos szakközép /Érsekújvár/                   0-0
Büntetőrúgások:                                               53

Király László 1:0    Kušnír Csaba 1:1
Pőthe Gergely 2:1   Buda László 3:2
Domonkos Béla 3:1   Buda László 3:2
Hakke Roger 4:2
Nagy Dominik 5:3