Megemlékezés Puskás Ferenc sírjánál

Az Aranycsapat Alapítvány a kezdetektől, azaz 2003 óta megemlékezik az Aranycsapat legendás kapitányának, Puskás Ferencnek születésnapjáról. Sajnos 2007 óta ezt már csak a Szent István-bazilika altemplomában lévő sírjánál teheti. 2012-ben lett volna Öcsi bácsi 85 éves. Ebből az alkalomból április 2-án, a hagyományokhoz híven Kű Lajos, alapítványunk elnöke, dr. Kőrösi Mária, az Aranycsapat Alapítvány kuratóriumának tagja, valamint egykori játékostársak, Grosics Gyula, dr. Fenyvesi Máté és Várhidi Pál emlékeztek és helyeztek el koszorút Puskás Ferenc sírjánál. Jelen volt még Jónyer István világbajnok asztaliteniszező és Takács Tibor, a Nagy Béla Hagyományőrző Egyesület elnöke is. A sírnál először dr. Fenyvesi Máté idézte fel emlékeit nagyszerű csatártársáról, majd Kű Lajos méltatta „a Száguldó Őrnagy” életútját.

Puskás Ferenc életéről szinte mindent megtudhat a www.puskas.com és a www.puskasferenc.hu weboldalakon.

Ma 2020. szeptember 20., vasárnap, Friderika napja van. Holnap Máté és Mirella napja lesz.