Ismét Kőszegre figyel a Kárpát-medence

November utolsó hétvégéjén már hetedszer kerülnek megrendezésre a Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság döntői a teremsportágakban, azaz leány kézilabdában, asztaliteniszben, birkózásban és sakkban. Számos tehetséges fiatal érkezik a festői szépségű vasi kisvárosba Felvidékről, Délvidékről, Kárpátaljáról, Erdélyből és Burgenlandból. Szombaton a sakkozók ülnek asztalhoz és az asztaliteniszezők fognak ütőt a kezükbe, míg vasárnap kilenc órától a kézilabdáé és a birkózásé lesz a főszerep.
A közélet több ismert szereplője mellett Jónyer István világbajnok asztaliteniszező és Farkas Ágnes olimpiai- és vb-ezüstérmes kézilabdázó is megtiszteli az összmagyar diákbajnokság döntőit.
A határokon átívelő diákbajnokság remek alkalom arra, hogy az egymástól határokkal elválasztva élő, mégis egy nemzethez tartozó magyar fiatalok találkozhassanak, közös élményeket szerezhessenek.

A rendezvény plakátja itt megtekinthető.

Ma 2020. február 21., péntek, Eleonóra és Zelmira napja van. Holnap Gerzson napja lesz.