.

Menü

Kocsis Sándor

Kocsis Sándor újratemetése
Kocsis Sándor újratemetése
A legenda hazatér
A legenda hazatér /portréfilm/

Partnereink

Prima Primissima Díj

Ferencvárosi Torna Club
Ferencvárosi Torna Club
FC Barcelona
FC Barcelona

Kárpátia Sport Polgári Társulás

Kárpátia Sport Polgári Társulás

Pécsi Sport Nonprofit Zrt.

Pécsi Sport Nonprofit Zrt.
Mi Együtt
Mi Együtt
Magyar Kanadai Kereskedelmi Kamara

Honlap
Felvidéki diáksportolók randevúja

2011. október 21-én, Komáromban került sor a VII. Kárpát-medencei Összmagyar Nemzeti Diákbajnokság felvidéki döntőire, sakk és asztalitenisz sportágakban. A sakkverseny helyszíne a Selye János Gimnázium aulája volt, míg az asztalitenisz mérkőzéseknek a Selye János Gimnázium, a Selye János Egyetem és a Tectum Komárno s.r.o. tornatermei adtak otthont.

Az ünnepélyes megnyitót a Selye János Egyetem Konferenciaközpontjának Dísztermében tartották. Kű Lajos, az Aranycsapat Alapítvány elnöke nyitotta meg a rendezvényt, de őt elkísérte Várhidi Pál, az Aranycsapat tagja, egykori újpesti sikeredző is. A sport mellett természetesen a kultúra sem maradhatott ki a műsorból, ezúttal Sinkovits-Vitay András szólt a diáksportolókhoz.
A verseny célja volt a sakk és az asztalitenisz népszerűsítése, versenyzési lehetőség biztosítása a felvidéki magyar tannyelvű alap- és középiskolás diákok részére, valamint annak eldöntése, hogy mely sportolók képviselik Felvidéket a november végi kőszegi döntőben.
A sakkversenyt 7 fordulós svájci rendszerben a FIDE szabályok szerint bonyolították le.
Az 1. és 2. helyezettek kvalifikálták magukat a magyarországi döntőbe. Az első három helyezett versenyző minden kategóriában emlékérmet és oklevelet kapott.
A versenyt a Karpatia Sport Polgári Társulás, a Selye János Gimnázium, a Selye János Egyetem és a Tectum Komárno s.r.o. szervezték.

 

EREDMÉNYEK:

SAKK

Alapiskolás fiúk:

1. Molnár Ernő                         Magyar tannyelvű alapiskola (MTA), Csilizradvány
2. Balogh Péter                        MTA Eötvös utca, Komárom
3. Takács László                      MTA, Nyékvárkony

Alapiskolás lányok:

1. Kolodits Renáta                    Szenczi Molnár Albert (MTA), Szenc
2. Tomovics Evelin                   Szenczi Molnár Albert (MTA), Szenc
3. Mészáros Éva                       Alapiskola, Udvard

Középiskolás fiúk:

1. Vörös Gellért                       Selye János Gimnázium, Komárom
2. Vörös Csaba                        Selye János Gimnázium, Komárom
3. Matus Dávid                        Madách Imre Gimnázium, Somorja

Középiskolás lányok:

1. Édes Zsófia                         Selye János Gimnázium, Komárom
2. Kántor Réka                        Vámbéry Ármin Gimnázium, Dunaszerdahely
3. Dolnik Judit                         Selye János Gimnázium, Komárom
Versenybíró: Kukel Imre mérnök

ASZTALITENISZ

Alapiskolás fiúk:

1. Szakál Máté                       Kossányi József (MTA), Szentpéter
2. Kianek Imre                       Kossányi József (MTA), Szentpéter
3. Psenák Béla                       Kossányi József (MTA), Szentpéter
Versenybíró: Diósi Viktor

Alapiskolás lányok:

1. Izsák Dóra                          Ady Endre (MTA), Párkány
2. Kovács Viktória                   Magyar tannyelvű alapiskola, Kürt
3. Rigó Tímea                        Ady Endre (MTA), Párkány
Versenybíró: Lukács Csaba

Középiskolás fiúk:

1. GáspárMáté                         Gimnázium, Ipolyság
2. Jóba Dominik                       Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár
3. Kosnáč Péter                       Kodály Zoltán Gimnázium, Galánta

Középiskolás lányok:

1. Anda Tamara                      Pázmány Péter Gimnázium, Érsekújvár
2. Sütő Szilvia                        Mariánum Gimnázium, Komárom
3. Balogh Enikő                      Selye János Gimnázium, Komárom
Versenybíró: Száraz István mérnök

Gál László (Forrás: Felvidek.ma, Pallag György)
Peter Grosch döntőn készült képei itt megtekinthetők.

 

Facebook oldalunk

www.facebook.com/aranycsapat.alapitvany

Névnap

Ma 2020. szeptember 20., vasárnap, Friderika napja van. Holnap Máté és Mirella napja lesz.

Szavazások

Ki volt az Aranycsapat utáni időszak legjobb magyar labdarúgója?
 

Könyv az Alapítványról

Kiemelt támogatóink

MLSZ
Magyar Labdarúgó Szövetség
Bethlen Gábor Alap
Bethlen Gábor Alap
MVM Magyar Villamos Művek Zrt.
MVM Magyar Villamos Művek Zrt.
 
Bakonyerdő Erdészeti és Faipari Zrt.
Bakonyerdő Erdészeti és Faipari Zrt.
bottom

Copyright © 2011 - 2020 Aranycsapat Alapítvány